Kronika parafialna

31.12.2012 r.

Podsumowanie Roku Pańskiego A.D. 2012. Na tle spraw codziennych i niecodziennych w życiu naszej parafii rozgrywały się nasze osobiste sprawy. Ochrzczono zaledwie 6 dzieci (w: 2011 – 7; 2010 – 3 dzieci; 2009 – 4 dzieci). Odbyło się 6 ślubów (w: 2011 – 1; 2010 – 1; 2009 – 3). Na miejsce wiecznego spoczynku odprowadzono 5 osób (w: 2011 – 9; 2010 – 1; 2009 – 12). W tym roku nie było I spowiedzi i Komunii Świętej, natomiast do Sakramentu Bierzmowania przystąpiło 11 gimnazjalistów i 1 osoba starsza (w: 2011 – 6; 2010 – 12; 2009 – 5). Tydzień, przed uroczystością Chrystusa Króla odbyło się liczenie wiernych. W niedzielnych Mszach św. uczestniczyło ok. 65% parafian. Rok temu 63%.

24.12.2012

Obchody Świąt Bożego Narodzenia rozpoczęliśmy w tym roku od jasełek zorganizowanych przez młodzież o godz. 23:30. Po przedstawieniu odbyła się uroczysta Msza św. Pasterska w intencji parafian i gości. W pierwszy dzień świąt odbyły się nieszpory kolędowe, na których parafianie licznie uczestniczyli, tak jak w inne dni podczas Bożego Narodzenia. Dekoracją zajęła się Rada Parafialna wraz ks. Proboszczem. Zdjęcia dostępne są w galerii zdjęć. 

06.12.2012 r.

Do kościoła po Mszy Świętej roratniej zawitał prawdziwy św. Mikołaj. Opowiedział im skąd pochodzi i jak pomagał innym. Dla grzecznych dzieci i młodzieży, przyniósł drobne upominki 
w postaci słodyczy. Starsi mieszkańcy również dostali słodki podarunek w postaci cukierków. 

Grudzień 2012 

W tym roku Adwent przypadł w pierwszych miesiącach Roku Wiary, dlatego tegoroczne Roraty były przeżywane ze świadkami wiary, którzy oddali swoje życie Panu Bogu. Za Światłem, czyli za Jezusem „poszli w ciemno”. Uczestnicy Rorat poznawali drogę wiary wielu świętych. Pierwszego dnia Rorat dzieci otrzymały planszę z wizerunkiem Pana Jezusa z Cefalu, na którą wklejały obrazki przedstawiające wizerunki świętych. Roraty odbywały się o godz. 17.00 w dzień powszedni, 
a w sobotę o godz. 8.00. Dzieci codziennie przychodziły z pięknymi lampionami. 

11.11.2012

Odpust ku czci św. Marcina Biskupa. Sumie odpustowej o godz. 12:00 przewodniczył ks. Marcin Wilczek – Dyrektor Wydziału Katechetycznego Kurii Biskupiej w Opolu. O godz. 11:15 odbył się koncert organowy w wykonaniu Tomasza Niestroja, studenta Akademii Muzycznej w Wrocławiu. Repertuar obejmował muzykę renesansu oraz baroku. Następnie uroczysta Msza Święta przy licznym udziale parafian i gości. Podczas procesji Strażacy nieśli baldachim, Młodzież sztandary, Róże Różańcowe figury. Po Mszy św. księża z dekanatu zostali zaproszeni na uroczysty obiad na plebanii, przygotowany przez Panie z Koła Gospodyń Wiejskich.

25-28.10.2012

Tegoroczne Rekolekcje Parafialne przed parafialnym odpustem ku czci św. Marcina Biskupa przeprowadził ks. dr Piotr Górecki – pracownik Kurii Biskupiej w Gliwicach. Motto rekolekcji było powiązane z rozpoczętym kilka dni wcześniej Rokiem Wiary oraz trzema cnotami teologalnymi: „wiarą, nadzieją i miłością”. Ks. Piotr wygłosił bardzo płomienne kazania czego efektem była stale wzrastająca liczba parafian. Czwartek był związany z „wiarą”, piątek z „nadzieją”, a sobota z „miłością”.
Po Mszy św. odbywały się nauki stanowe: w czwartek nauka dla dzieci (I Msza św.) oraz dla rodziców (II Msza św.), natomiast w piątek nauka dla młodzieży. W sobotę ks. Rekolekcjonista odwiedził starszych i chorych parafian oraz odprawił za nich Mszę Świętą.
W czasie rekolekcji odmawiano Różaniec, zorganizowano wieczór filmowy dla młodzieży.

21.10.2012

Dzień Papieski. Młodzież przeprowadziła przed kościołem zbiórkę do puszek na Fundusz Nowego Tysiąclecia, wspierający uczącą się młodzież i dzieci pochodzących z ubogich rodzin. Zebrano kwotę 563 zł.  

09.10.2012

Zakończono roboty budowlane związane z budową nowego ogrodzenia na cmentarzu. Tym samym dobiegła końca pierwsza poważna inwestycja przeprowadzona przez parafian od przybycia ks. Adriana Jańczyka do parafii.
Stan poprzedniego ogrodzenia był bardzo zły. Część przęseł betonowych była przewrócona, część wykrzywiona, w niektórych przęsłach brakowało elementów betonowych. Stan ten powodował, że na teren cmentarza dostawały się zwierzęta, a estetyka ogrodzenia straszyła parafian i gości.
W październiku 2011 r. na zebraniu Rady Parafialnej podjęto decyzję o budowie nowego ogrodzenia. Od listopada 2011 r., raz w miesiącu zbierano datek w wysokości 10 zł od rodziny w celu sfinansowania przedsięwzięcia. Wiele rodzin z swojej własnej woli wspierało tę inwestycję 
w większej kwocie niż ustalona. 1 listopada 2011 r. na cmentarzu parafialnym Rada Parafialna prowadziła również kwestę do puszek z przeznaczeniem na budowę ogrodzenia.
Pierwsze prace przy ogrodzeniu rozpoczęły się już na początku sierpnia. Prace te związane były 
z demontażem starych elementów i przygotowaniem terenu pod nowy płot. Podczas trzech sobót grupa mężczyzn zdemontowała, pokruszyła i wywiozła stare elementy płotu, które będą wykorzystane przez nadleśnictwo w celu utwardzenia leśnych dróg.
Kolejny etap rozpoczął się w październiku. Wycięto krzewy przeszkadzające w pracach budowlanych i rozpoczęto samą budowę ogrodzenia.
W liczbach: Za ogrodzenie zapłacono – 25070 zł., natomiast za bramy i furtki na plebanii – 4640 zł.

07.10.2012

Powstała IV Róża Różańcowa św. Anny. Różę tworzą w większości dzieci i młodzież. Uroczystego aktu zaprzysiężenia dokonano na spotkaniu po pierwszej Mszy św. Pozostałe Róże to: 1. św. Teresy z Lisieux, 2. św. Faustyny Kowalskiej, 3. św. Józefa.

05.10.2012

Audycje w Radio „Plus” w programie Puls Regionu. Grupy parafian wraz z ks. proboszczem Adrianem Jańczykiem reprezentowały różne środowiska w Starym Lesie, m. in. Rada Parafialna, Zespół Caritas, Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Stary Las, Koło Gospodyń Wiejskich, Przedstawiciele Rodzin, Grupa Dorosłych Lektorów, Młodzież i Ministranci. Audycje dotyczyły parafii i jej funkcjonowania wśród dzisiejszego społeczeństwa. Od poniedziałku do piątku w godzinach 11:10 
i 17:15 można było usłyszeć osoby, które mówiły o: historii Parafii, atrakcjach w wiosce, życiu parafialnym, funkcjonowaniu Parafialnego Zespołu Caritas oraz zaangażowaniu tutejszej Szkoły Podstawowej w życie Parafii. W piątek odbyła się godzinna audycja na żywo podsumowująca cały tydzień. W audycji poruszono szerzej sprawy dotyczące: historii miejscowości i parafii, działalności Zespołu Caritas, atrakcji i ciekawostek o podłożu historycznym, mieszkańców tutejszej miejscowości, szkoły czy planów na przyszłość. Dla większość osób wizyta w Radio była wielkim przeżyciem. Zdjęcia oraz nagrania na naszej stronie.

Październik 2012

Na nabożeństwach różańcowych rozpoczęły się obchody Roku Wiary, który zainicjował papież Benedykt XVI, aby zastanowić się nad treścią naszej wiary i głębiej ją przeżywać. Dzieci w czasie nabożeństw różańcowych otrzymywały za swój udział naklejki z klasztorami klauzurowymi.

26.09. 2012

Młodzież z Kępnicy wraz z księdzem Romanem Dyjurem przedstawiła musical pt. Prawdziwa Miłość. Musical był zorganizowany dla Mateusza Jankowicza, przebywającego w szpitalu w oczekiwaniu na przeszczep serca. Parafianie licznie uczestniczyli, szczególnie dzieci i młodzież. 

22.09.2012

Wyjazd dzieci i młodzieży do Aqua Parku we Wrocławiu. Ministranci jechali za darmo. Dla nich zorganizowano kolektę jako podziękowanie za ich wierną służbę przy ołtarzu. Jechało ok. 50 osób. Oprócz Aqua Parku zwiedzano Wrocław i tradycyjnie odwiedzono McDonald's. 

05.09.2012

Rozpoczęto remont zakrystii. W planach jest wymiana instalacji elektrycznych, okien, podłogi, obniżenie sufitu, malowanie oraz montaż szaf. Swoją pomoc podczas remontu zaoferowali również Strażacy oraz Parafianie. 

Wakacje 2012

Podczas tegorocznych wakacji organizowano wiele wycieczek dla młodzieży i dzieci. Rowerem podążano nad Jezioro Nyskie, w Góry Opawskie, czy do pobliskiego Lasu Lipowskiego. Trzykrotnie zorganizowano wyjazdy na Paintball do Kępnicy. Wyjazdy te cieszyły się dużą popularnością wśród dzieci, młodzieży, ministrantów i dorosłych. (Paintball to rodzaj gry zespołowej, polegającej na prowadzeniu pozorowanej walki przy użyciu markerów. Trafienie przeciwnika, podczas którego kulka rozbija się, pozostawiając kolorowy ślad – nazywany przez graczy splatem – na ciele, masce bądź markerze zawodnika, powoduje jego eliminację z gry.) Zdjęcia z naszych wyjazdów można podziwiać w galerii zdjęć.

07.06.2012

Uroczystość Bożego Ciała połączona była z rocznicą I Komunii Świętej. W tym roku zmieniona została trasa procesji. Procesja podążała w kierunku Hajduk Nyskich. Ołtarze znajdowały się: I – na posesji P. Studnickich; II – przy posesji P. Bajor, Kuźma; III – na posesji P. Burakowski, Janik; IV – przy posesji P. Dżugała i Wierciński. Parafianie licznie uczestniczyli w procesji, dzieci sypały kwiaty, był pogodny i upalny dzień. Procesja odbyła się po Mszy św. o godz. 10:30. Obchody Bożego Ciała skłoniły mieszkańców do intensywnych porządków wokół swoich posesji. 

31.05.2012

Zjazd 30 kapłanów z rocznika studenckiego ks. proboszcza Adriana Jańczyka. Celem było spotkanie z okazji 11 rocznicy święceń kapłańskich i wspólna modlitwa. O godz. 18:00 odbyła się uroczysta Msza św. przy licznym udziale parafian i gości. Drugą częścią spotkania była uroczysta kolacja na plebanii, którą przygotowały Panie z Koła Gospodyń Wiejskich.

25.05.2012

Zakończono remont organów. Wymieniona została klawiatura nożna, na nową wykonaną z drzewa dębowego. Wymieniono dmuchawę doprowadzającą sprężone powietrze do piszczałek, również silnik na model cichobieżny oraz naprawiono mocno wyeksploatowane różnego rodzaju podzespoły prowadzące do wnętrza szafy grającej. Koszt remontu wyniósł ok. 10 tys. zł. Parafianie zbierali pieniądze na ten cel podczas jednej kolekty w miesiącu. 

18.05.2012

Uporządkowano dawny sad przy plebanii. Usunięto darnie, przegrabiono cały teren i przygotowywano ziemię pod zasiew trawy. Parafianie licznie przybyli i pomogli w pracach porządkowych. Przynieśli ze sobą sprzęt potrzebny w tych pracach. Ponadto kilku rolników udostępniło ciągniki z przyczepą. Praca przebiegła nad wyraz szybko i sprawnie. Po kilku godzinach dawny sad został uporządkowany. Zdjęcia z prac można zobaczyć w galerii zdjęć.

14-16.05.2012

Dni Krzyżowe. W tych dniach odbywały się procesje do krzyży na terenie naszej parafii, prosząc Boga o urodzaje i błogosławieństwo Boże w pracy na roli. W poniedziałek modlitwy odprawiono przy krzyżu na posesji Państwa Studnickich, we wtorek przy krzyżu Państwa Nawalanych, w środę na placu kościelnym przy krzyżu misyjnym. Podczas procesji do krzyży śpiewane były pieśni maryjne. Krzyże były pięknie udekorowane, a posesje, wzdłuż których przechodziła procesja posprzątane. 

Nabożeństwa Fatimskie 2012

13 maja zainicjowano w naszej Parafii nabożeństwa fatimskie jako odpowiedź na apel Matki Bożej wzywającej do pokuty i nawrócenia. Nabożeństwa odbywały się każdego 13-go dnia miesiąca od maja do października. Msza św. odbywała się o zmroku w kościele parafialnym, a następnie 
z świecami w ręku parafianie przechodzili w procesji na cmentarz, po drodze odmawiając różaniec fatimski. Figurę Matki Bożej niosły Róże Różańcowe, które uprzednio ją udekorowały.  Parafianie brali liczny udział w nabożeństwach. 

10.05.2012

Procesja do lasku w kierunku Lasu Lipowskiego. W miejscu dawnej masowej mogiły 72 więźniów oświęcimskich odprawiono Mszę św. Większość parafian nie była świadoma, że ów lasek jest miejscem, w którym więźniowie ponieśli męczeńską śmierć przez rozstrzelenie, a których ciała po paru latach od egzekucji zostały przeniesione na cmentarz parafialny. Podczas procesyjnego przejścia z kościoła do lasku, odprawiono nabożeństwo majowe, śpiewano pieśni maryjne. Po nabożeństwie odbył się piknik przy ognisku przy wspólnym śpiewie. Każdy uczestnik przyniósł ze sobą kiełbaskę. Przy organizacji tego przedsięwzięcia chętnie pomogła Ochotnicza Straż Pożarna 
z naszej miejscowości. Zdjęcia z procesji do tzw. lasku w galerii zdjęć.

Maj 2012

Tegoroczne nabożeństwa majowe były licznie uczęszczane przez dzieci, młodzież i parafian. Podczas nich dzieci otrzymywały w nagrodę za uczestnictwo naklejki przedstawiające ptaki, które w maju sławią Matkę Bożą. 

05.05.2012

W sobotę o godzinie 13:30 w kościele w Nowym Lesie odbyło się Bierzmowanie, którego udzielił bp Paweł Stobrawa. Ze Starego Lasu do bierzmowania przygotowali się: Mateusz Dera, Kamila Janiś, Jarosław Krawczyk, Szymon Bryk, Dominika Połap, Adrian Spyrka, Katarzyna Zięcik, Łukasz Pruchnicki, Piotr Laskowski, Karol Szymczak, Szymon Łuczków. Zdjęcia z bierzmowania w naszej galerii zdjęć.

20.04.2012

Gościliśmy młodzież z Kępnicy wraz z Duszpasterzem Młodych ks. Romanem Dyjurem. O godz. 20:30, odbył się musical pt. Musical o Prawdziwej Miłości przygotowany przez ks. Romana Dyjura i młodzież. Parafianie i goście licznie zawitali na musicalu. Zdjęcia z musicalu można zobaczyć 
w naszej galerii zdjęć. 

Wielkanoc 08.04.2012

Tegorocznym obchodom świąt Wielkanocnych towarzyszyła duża frekwencja uczestnictwa wśród parafian i gości. Począwszy od spowiedzi zorganizowanej w Wielkim Tygodniu, podczas której można było wybrać jednego z 3 spowiedników.  Kontynuując na uczestnictwie w drodze krzyżowej zorganizowanej w Wielki Piątek przez młodzież. Młodzież ustawiła krzyże wzdłuż drogi z kościoła na cmentarz, przygotowała rozważania do każdej stacji, natomiast krzyż niosły poszczególne grupy z parafii. Duża frekwencja była również na Mszy św. rezurekcyjnej o 6:00 w niedzielę. Podczas niej w uroczystej procesji, w której strażacy nieśli baldachim (pełnili także wartę przy grobie Pana Jezusa), młodzież sztandary, a Róże Różańcowe figury. W tym roku Triduum Paschalne wzbogacone było o komentarz do każdej cześci. Na zakończenie tradycjonalnie ks. Proboszcz składał życzenia parafianom i gościom. 

01.04.2012

Dzieci z naszej Parafii pomogły hospicjum w Starych Siołkowicach. Caritas Diecezji Opolskiej zaproponował dzieciom zbieranie pieniędzy do papierowych skarbonek. Miało to pomóc w utrwaleniu zwyczaju jałmużny wielkopostnej. Dzieci uczyły się Chrystusowego wspomagania drugiego człowieka. W ciągu 4 tygodni uzbierały kwotę 640.20 zł

Wielki Post 2012

Parafianie bardzo licznie uczestniczyli w nabożeństwach wielkopostnych. W piątki o godz. 17:00 sprawowana była Droga krzyżowa, natomiast w niedziele o godz. 14:30 Gorzkie Żale. Rozważano Mękę Pańską przedstawioną w Ewangelii św. Marka.

31.12.2011

Koniec Starego Roku. Mszą św. o godz. 17:00 podsumowano podarowany od Boga czas. W 2011 roku ochrzczono 7 dzieci (2010 – 3 dzieci, 2009 – 4 dzieci). Odbył się tylko 1 ślub (2010 – 1, 2009 – 3). Na miejsce wiecznego spoczynku odprowadzono 9 osób (2010 – 1, 2009 – 12). Do I spowiedzi i Komunii św. z dwóch klas przystąpiło 16 dzieci, zaś Sakrament Bierzmowania przyjęło 6 gimnazjalistów (2010 – 12, 2009 – 5). Tydzień, przed uroczystością Chrystusa Króla odbyło się liczenie wiernych. W niedzielnych Mszach św. uczestniczyło ok. 63% parafian.

27.12.2011

Rozpoczęły się odwiedziny duszpasterskie. Jednym z pierwszych tematów, które pojawiały się niemal we wszystkich 213 rodzinach (parafia liczy 572 wiernych), była sprawa duszpasterstwa w parafii. Wiele rodzin dzieliło się również swoimi trudnościami i problemami. Mówili m.in. że: alkohol zniszczył radość i szczęście w domu, spowodował biedę; trudno dzisiaj wychować dobre dzieci 
i młodzież, bo wpływ środowiska i mediów jest ogromny; trudno dzisiaj szukać perspektyw rozwoju dla rodziny, dlatego często tak wielu wyjeżdża za granicę w poszukiwaniu pracy, a to niestety rozbija rodziny; w związku z problemem bezrobocia tak wiele rodzin przeżywa strach przed utratą pracy, 
a co za tym idzie – środków do życia. Kolęda trwała do 11 stycznia 2012r.

12.12.2012

Generalny remont parteru na plebanii trwał ponad 3 miesiące. W tym czasie wymieniono w całym budynku centralne ogrzewanie, wyremontowano także od podstaw wszystkie pokoje na parterze. 
W pracach tych bardzo licznie i chętnie pomagali parafianie.

11.12.2011

Na Mszy św. o godz. 10:30 nastąpiło zaprzysiężenie nowo wybranej Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Liczy 15 osób. Każdy z nich odczytał następujący tekst: „Ja NN , powołany na członka Parafialnej Rady Duszpasterskiej, przyrzekam wobec Boga, że powierzoną mi funkcję będę wykonywał według najlepszej swej woli, zgodnie z moim sumieniem i z przepisami prawa kościelnego. W szczególności przyrzekam, że w miarę moich sił i z poczuciem odpowiedzialności będę wspomagał księdza Proboszcza w działalności pasterskiej mając na względzie tylko chwałę Bożą i dobro Kościoła. Tak mi dopomóż Bóg! Amen”.

Roraty 2011

Poświęcone były osobie Jana Pawła II – papieża Polaka. Głównym powodem była tegoroczna beatyfikacja i pierwsze liturgiczne wspomnienie błogosławionego papieża. W Roratach życie Karola Wojtyły zostało opowiedziane przez jego Anioła Stróża, którego pamiętnik odczytywała Karolina Gawron (przebrana za papieskiego anioła). Frekwencja dzieci i dorosłych na Mszach świętych, które były sprawowane codziennie o godz. 17:00, a w soboty o godz. 8:00 była bardzo wysoka.

13.11.2011

W naszej Parafii gościliśmy ks. Prefekta Wyższego Seminarium Duchownego w Opolu, ks. Janusza Podzielnego. Ks. Gość opowiadał o pracy w Seminarium, prosił o modlitwę za kandydatów przygotowujących się do kapłaństwa. Parafia przekazała kolektę na cele WSD w Opolu.

11.11.2011

Odpust parafialny ku czci św. Marcina, Biskupa. Sumie przewodniczył i kazanie o umiłowaniu Kościoła wygłosił ks. Piotr Kutynia, kapłan na studiach doktoranckich Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Natomiast o godz. 11:30 wysłuchano koncertu organowego w wykonaniu Tomasza Niestroja, studenta Akademii Muzycznej we Wrocławiu.

30.10.2011

W głosowaniu do Parafialnej Rady Duszpasterskiej wybrano następujące osoby: P. Iwonę Wiercińską, P. Jana Wójtowicza, P. Marię Zborowską, P. Tadeusza Wizimirskiego, P. Łukasza Jarmolonka, P. Stefana Jankowicza, P. Dominika Bajora, P. Bogdana Majerskiego, P. Stanisława Dudę, P. Jana Kalińskiego, P. Zygmunta Kmiecika, P. Mieczysława Szmorąga, P. Tadeusza Janusa, 
P. Szymona Łuczków.

01.10.2011

Na nabożeństwach różańcowych modlimy się za kraje w których chrześcijanie są prześladowani.Giną dlatego, że wierzą w Jezusa Chrystusa. Frekwencja dzieci na nabożeństwach bardzo wysoka, przychodzi ok. 95%. Dzieci otrzymały mapę świata z Małego Gościa Niedzielnego i codziennie wklejają naklejki potwierdzającego uczestnictwo na nabożeństwie.

18.09.2011

Uroczyste wprowadzenie ks. Adriana Jańczyka na urząd proboszcza. W czasie nieszporów, o godz. 1700 nowy ksiądz Proboszcz złożył przed Dziekanem dekanatu Głuchołazy ks. Marianem Wanke „wyznanie wiary” i „przysięgę wierności przy objęciu wykonywanego urzędu”. Kazanie wygłosił ks. Prob. Jacek Biernat, u którego nowy Proboszcz był wikariuszem. Na uroczystości wprowadzenia byli obecni prawie wszyscy kapłani z dekanatu oraz licznie zgromadzeni Parafianie ze Starego Lasu, 
w tym dzieci, młodzież i strażacy ze sztandarami oraz Parafianie z Nysy (z par. pw. św. Jana Chrzciciela i św. Mikołaja).

16.09.2011

Pierwsze spotkanie z młodzieżą, która przygotowuje się do sakramentu bierzmowania. Zapisano 25 osób od klasy I do klasy III Gimnazjum. Spotkania będą się odbywały 1 raz w miesiącu dla klas I i II, natomiast 1 raz w tygodniu dla klasy III.

15.09.2011

Rozpoczęto prace przy elewacji budynku gospodarczego. Został otynkowany dzięki dużemu wsparciu parafian. Planujemy wybudować salkę w tymże budynku, w miejscu którego miała powstać kostnica oraz wyrównać teren na podwórku plebanijnym i placu kościelnym.

05.09.2011

Spotkanie z Parafialnym Zespołem „Caritas” w poniedziałek, o godz. 1900. Ponad 15 obecnych osób wyraziło chęć współpracy w różnych inicjatywach charytatywnych na rzecz Parafii.

29.08.2011

Pierwsze spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej odbyło się w poniedziałek, o godz. 1900
Ks. Proboszcz kreśli plany związane z posługą w parafii oraz powiększeniu Rady. Radni podkreślają, iż należy koniecznie ożywić duszpasterstwo w parafii, szczególnie wśród dzieci i młodzieży. Obok ważnych spraw duszpasterskich omówiono również sprawy gospodarcze, m. in. remontu plebanii, rozwalonego płotu na cmentarzu i przy kościele.

28.08.2011

Pierwsza uroczysta niedzielna Eucharystia nowego ks. Proboszcza i uroczyste przywitanie przez delegację Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Ks. Proboszcz mówił w kazaniu, że chce być obecny ze swoimi parafianami oraz pragnie ożywić duszpasterstwo. Prosi wszystkich o zaangażowanie.

25.08.2011

Pierwsza mobilizacja Parafian przy uporządkowaniu terenu wokół plebanii. Ludzie chętnie odpowiedzieli na prośbę nowego księdza Proboszcza i przyszli z własnym sprzętem, by wyciąć dziko rosnące i od lat niepielęgnowane krzewy przy budynku plebanijnym.

24.08.2011

Pracę w Parafii rozpoczyna nowy Proboszcz – Ks. Adrian Jańczyk, dotychczasowy wikariusz w parafii pw. św. Jana Chrzciciela i św. Mikołaja w Nysie. Ustępujący Administrator – Ks. Waldemar Jaskóła został przeniesiony do parafii pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Sławięcicach (Kędzierzyn Koźle).