Ogłoszenia parafialne 2018-08-12

NIEDZIELA – 12.08.2018 – XIX ZWYKŁA

08:00 Za + Weronikę Zborowską w 1. rocznicę śmierci

10:30 Za ++ Marcina Kotlarza, ++ Teklę, Katarzynę i Benedykta Dorosz, ++ Teresę, Witalisa i Zygmunta Kmiecik oraz ++ Michała Kruk, Edwarda Bieleckiego, Alfonsa Raichel i Dariusza Adaszyńskiego

12:00 Głuchołazy: Odpust ku czci Św. Wawrzyńca, Męczennika

PONIEDZIAŁEK– 13.08.2018 – Dzień Fatimski

19:00 Za wstawiennictwem Matki Bożej Fatimskiej: 1. Dzięk. błag. o potrzebne łaski dla Parafian; 2. O opiekę MB Fatimskiej w rodzinach Gawron, Brożek, Kocoń, Dębiński i Wierciński; 3. Za ++ Stefanię i Tadeusza Wiercińskich, Karolinę i Stanisława Kasprzyckich, ++ Dawida Nowak, Krzysztofa Brożek, Tomasza Kocoń, Stanisława Gawron oraz ++ Stefanię, Józefa, Zofię, Antoniego i Janinę Krakało; 4. Dzięk. błag. za otrzymane łaski z prośbą o dalsze błogosławieństwo i życie darami Ducha Świętego dla Anny, Jarosława, Michała i Zuzanny; 5. Dzięk. błag. za otrzymane łaski w int. Doroty, Urszuli i Macieja; 6. Dzięk. błag. za otrzymane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo dla Kamili, Piotra, Łucji i Szymona; 7. Dzięk. błag. za otrzymane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo dla Barbary i Ryszarda; 8. Za ++ Czesława, Józefę i Wiesława Kuc, za + Krystynę Gawin, za ++ z rodziny Kuców i Olczyków, za ++ Marię i Mariana Smółkowskich oraz + Krystynę Buczek, + Teklę Glebko oraz ++ z rodziny; 9. Dzięk. błag. z prośbą o potrzebne łaski w rodzinach Skrzypiec, Barcik i Jakimiszyn oraz za ++ w rodzinach; 10. Za + ojca Bronisława i siostrę Martynę, dziadka Franciszka; 11. Za ++ Józefa Paluch, Teresę Kmiecik oraz Emila Kmiecik; 12. Z prośbą o Boże błog. w rodzinach Zborowski, Blicharski, Dobrzyński i Marć oraz za ++ z rodzin Zborowski, Blicharski, Misiaszek i Marć; 13. Z prośbą o zdrowie i Boże błog. w rodzinie Wizimirski oraz dla Józefa Sydor; 14. Z podziękowaniem za dobre tegoroczne żniwa; 15. Za ++ Romana Okońskiego, Zofię Skupień oraz ++ z rodzin Fryga; 16. Za + spoczywających wokół kościoła parafialnego; 17. O łaskę zdrowia dla starszych, chorych i cierpiących Parafian; 18. Za + Józefę Hawryluk (int. zamówiona od syna Mieczysława); 19. Za ++ Jana i Adama Juziuk, ++ Stefanię, Józefa, Bronisława i Bolesława Wróbel oraz + Annę Cieleń; 20. Za + Artura Kuciak (int. Zamówiona od cioci Renaty i wujką z rodziną); 21. Za + Genowefę Paterak

WTOREK– 14.08.2018 – Św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika

18:00 Za ++ rodziców Stefanię i Franciszka Copija

ŚRODA– 15.08.2018 – WNIEBOWZIĘCIE NMP

08:00 Za ++ rodziców Annę i Józefa Nawalany

10:30 Za ++ rodziców Eugenię i Karola Wnęk w rocznicę śmierci

CZWARTEK– 16.08.2018 – Dzień powszedni

18:00 Za + męża Józefa Paluch w 4. rocznicę śmierci

PIĄTEK– 17.08.2018 – Św, Jacka, prezbitera, głównego patrona Metropolii Górnośląskiej

17:00 Indywidualna Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do sakramentu pokuty

18:00 Za ++ rodziców Stefanię i Wacława Gula oraz ++ Marię i Kazimierza Burakowskich

SOBOTA– 18.08.2018 – Dzień powszedni

08:00 Za ++ Emilię i Kazimierza Wargockich oraz ++ Bogusławę i Wiesława Kuciak

NIEDZIELA – 19.08.2018 – XX ZWYKŁA

08:00 Dziękczynno błagalna z prośbą o potrzebne łaski dla Jolanty i Stanisława Duda z okazji 41. rocznicy ślubu

10:30 Dziękczynno błagalna z prośbą o potrzebne łaski dla Heleny Niewiadomskiej z okazji 73. rocznicy urodzin oraz za + siostrę Danutę w dniu jej urodzin

12:00 Burgrabice: Odpust ku czci św. Bartłomieja, Apostoła

PONIEDZIAŁEK – 20.08.2018 – Św. Bernarda, opata i doktora Kościoła

19:00 1. Z udziałem kapłanów naszego dekanatu, dziękczynno błagalna z prośbą o potrzebne łaski dla ks. Proboszcza Adriana Jańczyka za służbę dla Parafii w Starym Lesie; 2. Za ++ Stanisława Kanię, Edwarda Kalińskiego w rocznicę śmierci

  1. Świętujemy dziś 19. Niedzielę zwykłą.

  2. Dzisiaj po Mszy św. zbiórka do puszek na renowację zniszczonego kościoła filialnego w Hajdukach Nyskich. Podczas ulewnego deszczu w kościele św. Jerzego zawalił się dach, który poczynił ogromnie wielkie straty. Koszty renowacji tej świątyni wynoszą ponad 1,5 mln złotych. Dzięki Bogu, już wiele parafii naszej diecezji przychodzi z pomocą tej wspólnocie parafialnej. Dziękuję za Waszą solidarność z poszkodowanymi i wsparcie finansowe.

  3. W poniedziałek kolejne w tym roku nabożeństwo Fatimskie. Po Mszy św. w czasie procesji na cmentarz odmówimy różaniec fatimski, dlatego proszę o przyniesienie świec lub zniczy, które potem możemy pozostawić na grobach naszych zmarłych. O niesienie i przystrojenie figury proszę Różę Różańcową z grupy św. Józefa. Można jeszcze zamówić intencje na zbiorową Mszę św. Fatimską.

  4. W środę Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Po Mszach św., które będą sprawowane według porządku niedzielnego poświęcenie ziół i kwiatów. Kolekta będzie przeznaczona na Wydział Teologiczny w Opolu.

  5. W poniedziałek, 20 sierpnia, o godz. 19:00, zapraszam na uroczystą Mszę św. z udziałem kapłanów naszego dekanatu, w której podziękuję Panu Bogu za służbę w tej wspólnocie parafialnej, Wam natomiast za wszelkie zaangażowanie, modlitwę w mojej intencji.

  6. Do sakramentu pokuty zapraszam od poniedziałku do soboty, pół godziny przed rozpoczęciem Mszy św.

  7. W zakrystii można nabyć Gościa Niedzielnego. Polecam przeczytać artykuł o tym, w co wierzy Kościół w sprawie śmierci Maryi i na czym polegało wniebowzięcie.

  8. Do sprzątania kościoła zapraszam rodziny od n-ru 61 – P. Katra do n-ru 64 – P. Wróbel. Dziękuję rodzinom: Hulbój, Cymbor, Studnicki, Szmorąg i Ragan za posprzątanie świątyni.

  9. ZAPOWIEDZI: Damian Duszyński (Stary Las) i Katarzyna Pytel (Kamienica) – zapowiedź druga i ostatnia.