Ogłoszenia parafialne 2018-05-27

NIEDZIELA – 27.05.2018 – NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

08:00 Za + syna Sylwestra Drużyńskiego, ++ Danutę Dżugała, Tomasza i Zdzisława Jankowicz

10:30 Dziękczynno błagalna z prośbą o potrzebne łaski dla Edyty Jelonek z okazji 20. rocznicy urodzin oraz do Anioła Stróża w intencji Elizy

14:00 NABOŻEŃSTWO MAJOWE

PONIEDZIAŁEK – 28.05.2018 – Dzień powszedni

18:00 NABOZEŃSTWO MAJOWE I MSZA ŚW: Dziękczynno błagalna z prośbą o potrzebne łaski w rodzinach Wizimirski, Urbaniec i Majerski

WTOREK – 29.05.2018 – Św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy

18:00 NABOZEŃSTWO MAJOWE I MSZA ŚW: Dziękczynno błagalna z prośbą o potrzebne łaski w rodzinie Urszuli i Marka Szafraniec oraz dla Wiktorii z okazji 17. rocznicy urodzin

ŚRODA – 30.05.2018 – Dzień powszedni

18:00 NABOZEŃSTWO MAJOWE I MSZA ŚW: Dziękczynno błagalna z prośbą o potrzebne łaski dla wnuków: Julii, Laury, Leny i Michała Kowalskich oraz ich rodziców

CZWARTEK – 31.05.2018 – UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA

08:00 Za + Danutę Dżugała w 9. rocznicę śmierci

10:30 ROCZNICA PIERWSZEJ KOMUNII ŚWIĘTEJ; Po Mszy św. PROCESJA DO CZTERECH OŁTARZY

PIĄTEK – 01.06.2018 – Św. Justyna. męczennika

17:00 Indywidualna Adoracja Najświętszego Sakramentu oraz okazja do sakramentu pokuty

18:00 Dziękczynno błagalna z prośbą o potrzebne łaski dla Karola, Pawła i Emilii Szymczak; Po Mszy św. NABOŻEŃSTWO EUCHARYSTYCZNE z procesją wokół kościoła; Katecheza dla kandydatów przygotowujących się do sakramentu bierzmowania

SOBOTA – 02.06.2018 – Dzień powszedni

08:00 Dziękczynno błagalna z prośbą o potrzebne łaski dla księdza Proboszcza z okazji 17. rocznicy święceń kapłańskich

09:00 Odwiedziny chorych i starszych Parafian

NIEDZIELA – 03.06.2018 – IX ZWYKŁA

08:00 Za + Danutę Dżugała w 9. rocznicę śmierci

10:30 Za + Tadeusza Szmorąg w rocznicę śmierci

14:00 NABOŻEŃSTWO EUCHARYSTYCZNE z procesją wokół kościoła

1. Świętujemy dziś Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.
  2. Dziękuję za kolejną wpłatę na remonty i inwestycje przy Parafii.
  3. Do sakramentu pokuty zapraszam od poniedziałku do soboty, 30 minut przed rozpoczęciem Mszy św.
  4. W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Po drugiej Mszy św. wyruszy procesja do czterech ołtarzy i zakończenie przy osta-tnim ołtarzu. W procesji składamy publiczne świadectwo swojej wiary i pobożności wobec Najświętszego Sakramentu. Za-dbajmy o dekoracje w domach, obok których przejdzie Najświętszy Sakrament. Proszę również o pomoc w sąsiedztwie przy stawianiu ołtarzy. Zapraszam na procesje eucharystyczne wokół kościoła z racji oktawy przez cały tydzień.
  5. W dzień Bożego Ciała oraz w czasie oktawy zapraszam wszystkie dziewczynki do sypania kwiatków (od najmłodszych do najstarszych oraz wszystkie dzieci, które rok temu przyjęły Pierwszą Komunię Świętą).
  6. Do baldachimu i zabezpieczenia trasy procesji zapraszam naszych Strażaków. Proszę, by nieśli baldachim również przez całą oktawę lub wyznaczyli do tego innych mężczyzn.
  7. Do niesienia sztandarów na Boże Ciało proszę następujące osoby: 1. sztandar – Młodzież, która rok temu przyjęła sakrament bierzmowania: Klaudia Badowska, Kasia Matuszak, Nikola Rydzak, Karolina Wiercińska; 2. sztandar – Młodzież, która w tym roku przyjęła sakrament bierzmowania: Paweł Bałos, Julia Kowalska, Monika Majerska; 3. sztandar – Kamil Czujowski, Bartek Gawron, Julia Zientek; 4. Sztandar – Karolina Pasiut, Tymoteusz Kantyka, Kacper Przymus.
  8. Za tydzień – z racji niedzieli pastoralnej w naszym dekanacie, będziemy gościli w naszej Parafii ks. dk. Radosława Radziwonia, Studenta 6. roku Wyższego Seminarium Duchownego w Opolu. Ks. dk. Radosław wygłosi do nas słowo Boże oraz opowie o przygotowaniach wszystkich kleryków i diakonów do służby kapłańskiej. Na ręce Ks. diakona przekażemy kolektę na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego.
  9. Za tydzień, po Mszach świętych zbiórka do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej.
  10. W zakrystii można nabyć Gościa Niedzielnego. Proponuję przeczytać artykuł o Eucharystii, która nie powinna nam spowszednieć, ale mocno trwać jako Najświętszy Sakrament. Dla najmłodszych dzieci Mały Przewodnik Katolicki.
  11. Do sprzątania kościoła zapraszam rodziny od n-ru 157 – P. Zientek do n-ru 164 – P. Matuszak, Hauszyld. Dziękuję rodzi-com dzieci, które rok temu przyjęły Pierwszą Komunię Świętą.
I STACJAW BRAMIE POSESJI P. STUDNICKICH
Odpowiedzialne rodziny za wystrój ołtarza: Dawny Dom Nauczyciela, Badowski, Tomkiewicz, Smółkowski, Krzyżak, Kmiecik, Wargocki, Baczyński, Krzyżak, Wala, Laskowski, Wójtowicz, Smoczyński, Szmorąg, Studnicki, Hulbój/Cymbor, Klag, Duszyński
II STACJAPRZY WJEŹDZIE DO POSESJI P. KUŹMA I BAJOR
Odpowiedzialne rodziny za wystrój ołtarza: Wiewióra, Kubasiak, Kois, Grubiak, Nawalany, Łagosz/Gawron, Macioł, Myszkowska/Zachariasz, Bajor, Kuźma/Hetko, Dera, Turowski, Szymczak, Duda, Nicpoń/Janik, Burakowski, Błaszczyk, Sadowski, Kłakowicz, Surma, Copija