Ogłoszenia parafialne 2018-05-06

NIEDZIELA – 06.05.2018 – VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

08:00 Dziękczynno błagalna z prośbą o potrzebne łaski w rodzinach Samborski i Dorosz

10:30 Za ++ rodziców Annę i Piotra Świdzikowskich oraz ++ z rodziny

PONIEDZIAŁEK – 07.05.2018 – Dzień powszedni

18:00 NABOŻEŃSTWO MAJOWE I MSZA ŚW: Dziękczynno błagalna z prośbą o potrzebne łaski dla Marty Studnickiej z okazji 15. rocznicy urodzin

WTOREK – 08.05.2018 – Uroczystość Św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski

18:00 PROCESJA BŁAGALNA DO KRZYŻA (do krzyża na posesji P. Studnickich) i Msza św.:1. Dziękczynno błagalna z prośbą o potrzebne łaski dla Tymoteusza Kantyki z okazji 13. rocznicy urodzin; 2. W int. Rolników z naszej Parafii o szczęśliwe zbiory i zachowanie od nieszczęść i klęsk żywiołowych;

ŚRODA – 09.05.2018 – Dzień powszedni

18:00 PROCESJA BŁAGALNA DO KRZYŻA (do krzyża na posesji P. Zając) i Msza św.: 1. Dziękczynno błagalna z prośbą o potrzebne łaski dla Mateusza Jankowicza z okazji 27. rocznicy urodzin oraz Gracjana Prasak z okazji 18. rocznicy urodzin; 2. W int. Rolników z naszej Parafii o szczęśliwe zbiory i zachowanie od nieszczęść i klęsk żywiołowych;

CZWARTEK – 10.05.2018 – Dzień powszedni

18:00 NABOŻEŃSTWO MAJOWE I MSZA ŚW: Za + męża Eugeniusza Turzańskiego oraz ++ rodziców Ignarskich i Turzańskich

PIĄTEK – 11.05.2018 – Dzień powszedni

18:00 NABOŻEŃSTWO MAJOWE I MSZA ŚW: Za + Dariusza Wypychowskiego (intencja zamówiona od sąsiadów)

SOBOTA – 12.05.2018 – Dzień powszedni

08:00 Za + męża Ryszarda Gawron w 12. rocznicę śmierci

NIEDZIELA – 06.05.2018 – WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

08:00 Za ++ rodziców Helenę i Jana Ciastoń oraz ++ rodzeństwo

10:30 Za + mamę Józefę Połomską oraz ++ siostry Danutę, Krystynę i Barbarę

14:00 NABOŻEŃSTWO MAJOWE

1. Świętujemy dziś 6. Niedzielę Wielkanocną.
  2. Do sakramentu pokuty zapraszam od poniedziałku do soboty, 30 minut przed rozpoczęciem Mszy św.
  3. We wtorek i środę przypadają w Kościele Dni modlitw o urodzaje, tzw. Dni Krzyżowe. Odprawimy procesje błagalne do krzyży na terenie naszej Parafii prosząc Boga o dobre urodzaje i błogosławieństwo Boże w pracy na roli.
  4. W dalszym ciągu zapraszam na nabożeństwa majowe.
  5. Za tydzień w poniedziałek (14 maja) pierwsze w tym roku nabożeństwo Fatimskie. Można już składać intencje.
  6. W zakrystii można nabyć Gościa Niedzielnego. Proponuję przeczytać artykuł o najsmutniejszym wyroku ostatnich lat i o bezbronnym dziecku Alfiem, którego historia zjednoczyła w modlitwie ludzi na całym świecie.
  7. Do sprzątania kościoła zapraszam rodziny od n-ru 141 – P. Grubiak do n-ru 145 – P. Janus. Dziękuję rodzinom za posprzątanie świątyni.
  8. W naszym kościele zostały zdementowane witraże. Były już mocno zniszczone i wymagały remontu. Zostaną odrestaurowane przez firmę P. Pawła Kotasa tą samą techniką, jaką ją wykonali witrażyści 100 lat temu w Quedlingsburgu. Dodatkowo jeszcze zabezpieczone zostaną szkłem pancernym od strony zewnętrznej. Koszt wyniesie 16 tys. Na dwa witraże znaleźli się już sponsorzy. Do spłaty pozostanie jeszcze 7 tys. zł. Za tydzień zorganizujemy po Mszach św. zbiórkę do puszek na ten właśnie cel. Niech służą one temu kościołowi na długie lata w tej parafii.
  9. Na niektórych ławkach znalazły się już obicia do siedzenia. W najbliższych dniach zostanie wykonana reszta. Na ten cel uzbieraliśmy ze składek inwestycyjnych 3850zł. Całość wyniesie około 6500 zł.
  10. ZAPOWIEDZI: Wojciech Kuźma (Stary Las) i Katarzyna Wdowik (Mańkowice) – zapowiedź pierwsza.