Ogłoszenia parafialne 2018-03-18

NIEDZIELA – 18.03.2018 – V WIELKIEGO POSTU

08:00 Za + Józefa Szmorąg, ++ rodziców Paulinę i Michała, Annę i Mikołaja oraz ++ z rodziny

10:30 Za ++ Marcina Kotlarza, ++ Teklę, Katarzynę i Benedykta Dorosz, ++ Teresę, Witalisa i Zygmunta Kmiecik oraz ++ Michała Kruk, Edwarda Bieleckiego, Alfonsa Raichel i Dariusza Adaszyńskiego

15:00 GORZKIE ŻALE

PONIEDZIAŁEK – 19.03.2018 – Św. Józefa, Oblubieńca NMP

18:00 1. Za + męża Józefa Paluch; 2. Za wstawiennictwem św. Józefa z prośbą o potrzebne łaski dla mężczyzn i młodzieńców z naszej Parafii

WTOREK – 20.03.2018 – Dzień powszedni

18:00 Dziękczynno błagalna z prośbą o potrzebne łaski w int. rodziny Józefy i Józefa Sadowskich

ŚRODA – 21.03.2018 – Dzień powszedni

18:00 Za ++ z rodzin Urbaniec i Majerski

CZWARTEK – 22.03.2018 – Dzień powszedni

18:00 Za ++ z rodzin Zborowski, Misiaszek, Blicharski i Marć

PIĄTEK – 23.03.2018 – Dzień powszedni

17:30 DROGA KRZYŻOWA I MSZA ŚW. SZKOLNO-MŁODZIEŻOWA: Za ++ Stefanię i Józefa Wróbel; Katecheza dla Kandydatów przygotowujących się do sakramentu bierzmowania

SOBOTA – 24.03.2018 – Dzień powszedni

08:00 Dziękczynno błagalna z prośbą o potrzebne łaski dla Haliny Gawron z okazji 68. rocznicy urodzin

NIEDZIELA – 25.03.2018 – PALMOWA, CZYLI MĘKI PAŃSKIEJ

08:00 Za + Tadeusza Wiercińskiego, + Stefanię oraz ++ z rodzin Kaszkur i Wierciński

10:30 Za + ojca Franciszka Malazdrewicz w 5. rocznicę śmierci, ++ dziadków Stefanię i Stanisława Malazdrewicz, ++ Jadwigę Puda i Władysława Laskowskiego oraz ++ z rodziny; ROCZEK: Stanisław Dziergas i Alan Merta

15:00 GORZKIE ŻALE

1. Dzisiejsza V Niedzielę Wielkiego Postu jest już ostatnią w czasie Wielkiego Postu. Za tydzień Niedziela Palmowa, która rozpocznie obchód Wielkiego Tygodnia. Proszę o przyniesienie palm. Nadal zapraszam na nabożeństwa: Gorzkie Żale i Drogę Krzyżową.
  2. Dzisiaj po Mszach świętych, z racji zbliżających się świąt Wielkanocnych przed kościołem odbędzie się zbiórka do puszek na kwiaty do Bożego Grobu i świąteczny wystrój świątyni.
  3. Dzisiaj w naszym kościele, po Mszach świętych Szkoła Podstawowa ze Starego Lasu organizuje kiermasz wyrobów świątecznych z okazji świąt Wielkiej Nocy.
  4. Do sakramentu pokuty zapraszam od poniedziałku do soboty, 30 minut przed rozpoczęciem Mszy św.
  5. W piątek Msza św. szkolna i młodzieżowa. Rozpoczniemy nabożeństwem Drogi Krzyżowej. Po Mszy św. spotkanie dla Kandydatów do bierzmowania.
  6. W zakrystii można nabyć Gościa Niedzielnego. W dzisiejszym numerze polecam przeczytać artykuł o papieżu Franciszku. Autor tego artykułu mówi o pięciu latach jego pontyfikatu, jego stylu, energii i nowych kierunkach przez niego wyznaczonych.
  7. Do sprzątania kościoła zapraszam rodziny: od n-ru 85 – P. Pruchnicki do n-ru 92 – P. Grabowiecki. Dziękuję rodzinom: Wargocki, Kozub, Kisielewicz, Skalny, Nawalany i Gorzkowski za posprzątanie świątyni.
  8. ZAPOWIEDZI: Piotr Starczewski (par. Sieroszów) i Marlena Wargocka (par. Stary Las) – zapowiedź druga i ostatnia.