Ogłoszenia parafialne 2018-02-25

NIEDZIELA – 25.02.2018 – II WIELKIEGO POSTU

08:00 Dziękczynno błagalna z prośbą o zdrowie w rodzinie Krystyny Szkarłat

10:30 Za ++ rodziców Wiktorię i Jana Nosal oraz ++ siostrę Kazimierę i brata Bronisława

15:00 GORZKIE ŻALE
PONIEDZIAŁEK – 26.02.2018 – Dzień powszedni

18:00 Dziękczynno błagalna z prośbą o potrzebne łaski dla Bożeny i Krzysztofa Prasak z okazji 18. rocznicy ślubu
WTOREK – 27.02.2018 – Dzień powszedni

18:00 Dziękczynno błagalna w int. Walerii Chochorowskiej z okazji 95. r. urodzin z prośbą o dobrą i spokojną śmierć
ŚRODA – 28.02.2018 – Dzień powszedni

18:00 Dziękczynno błagalna z prośbą o potrzebne łaski w rodzinie Turowski i Lidzbarski
CZWARTEK – 01.03.2018 – Dzień powszedni

18:00 Za ++ ojca Edwarda Bielawskiego oraz brata Andrzeja

PIĄTEK – 02.03.2018 – Dzień powszedni

17:30 DROGA KRZYŻOWA I MSZA ŚW. SZKOLNO-MŁODZIEŻOWA: Za + Tadeusza Gawron w kolejną rocznicę śmierci; Katecheza dla Kandydatów przygotowujących się do sakramentu bierzmowania
SOBOTA – 03.03.2018 – Dzień powszedni

08:00 Dziękczynno błagalna z prośbą o potrzebne łaski dla Marii Pastuch z okazji 70. rocznicy urodzin; Po Mszy św. nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP

09:00 Odwiedziny chorych i starszych Parafian
NIEDZIELA – 04.03.2018 – III WIELKIEGO POSTU

08:00 Za + siostrę Krystynę Adamik w 6. r. śmierci, + brata Stanisława Tokarczyk w 3. r. śmierci oraz ++ z rodziny

10:30 Dziękczynno błagalna z prośbą o potrzebne łaski dla Kazimiery Janik z okazji 50. rocznicy urodzin

15:00 GORZKIE ŻALE

1. Świętujemy dziś II Niedzielę Wielkiego Postu. Nadal zachęcam do refleksji nad słowami wypowiedzianymi przez kardynała Stefana Wyszyńskiego: „Gdy widzimy, co ludzie wyprawiają z Kościołem, z Chrystusem żyjącym w Eucharystii, ze Mszą świętą, Ewangelią, Krzyżem, mówimy, że Bóg był bardzo odważny, powierzając to wszystko ludziom”. Zachęcam do godnego przeżycia tego okresu, do podjęcia wysiłku dla ducha, abyśmy dobrze przygotowali się do Świąt Wielkiej Nocy. Zapraszam na nabożeństwa: Gorzkie Żale i Drogę Krzyżową.
  2. Do sakramentu pokuty zapraszam od poniedziałku do soboty, 30 minut przed rozpoczęciem Mszy św.
  3. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zapraszam do modlitwy w int. kapłanów i naszej Parafii.
  4. W piątek Msza św. szkolna i młodzieżowa. Rozpoczniemy nabożeństwem Drogi Krzyżowej. Po Mszy św. spotkanie dla Kandydatów do bierzmowania.
  5. Dzisiaj, w ostatnią niedzielę miesiąca wpłata na remonty i inwestycje przy kościele. W imieniu Parafialnej Rady Duszpasterskiej kieruję serdeczne podziękowania za ostatnią wpłatę, która wyniosła 2620 zł.
  6. W zakrystii można nabyć Gościa Niedzielnego. W dzisiejszym numerze polecam przeczytać artykuł o samotności, chorobie, która poważnie zagraża Europie. Osamotnienie zatacza dziś coraz szersze kręgi w społeczeństwie i nie bez przyczyny zwane jest dżumą XXI wieku.
  7. Do sprzątania kościoła zapraszam rodziny: od n-ru 61 – P. Katra do n-ru 64 – P. Wróbel. Dziękuję rodzinom: Hulbój, Cymbor, Studnicki, Szmorąg i Ragan za posprzątanie świątyni.